سه راهکار عالی برای محافظت از محیط زیست

مشکلات محیط زیستی که امروزه به شکل باور نکردنی با ان روبرو هستیم، منجر شده است، تا افراد زیادی برای محافظت از محیط زیست دست به اقدامات و ارائه راهکارهایی نمایند. ما بر روی همین کره زمین زندگی می کنیم. کره زمینی که سرتاسر آن برای ما محیط زیستمان به شمار می رود.

از این رو باید به دنبال روش هایی باشیم که از محیط زیست محافظت کنیم. البته می توانیم به صراحت کامل بگوییم، که بیشتر افرادی که منجر به ایجاد خرابی و آسیب به محیط کره زمین شده اند، خود ما انسان ها هستیم. اما تنها کسی که می تواند آن را نجات دهد نیز، خود ما هستیم.

با این که برخی همیشه به دنبال محافظت از محیط زیست هستند، اما باز هم تهدید های اکوسیستمی، از زاویه های مختلفی جهان را تهدید می کند. شاید تصور کنید که وظیفه محافظت و نگهداری از اکوسیستم، تنها بر عهده فعالان محیط زیست است. اما چنین تفکری غلط است.

هیچ کس نباید با این بهانه که صرفا باید فعالان محیط زیست به دنبال حفاظت از اکوسیستم باشند، از این وظیفه شانه خالی کنند. این وظیفه همه ماست که برای محافظت از کره زمین بکوشیم. زیرا همه ما به یک اندازه و حتی برخی بیشتر از این کره زمین بهره مند می شویم.

بهتر است برای کاهش مشکلات کره زمین دست در دست هم داده و محیط زیست را از ویرانی نجات دهیم. برای این عمل کافیست سه راهکار مهم جلوگیری از تخریب اکوسیستم را در نظر بگیریم.

دفع زباله برای پیشگیری از تخریب محیط زیست 

بسیاری از ما همیشه ارزو داشتیم در کنار زیباترین جاده های محیط زندگیمان به نوشیدن یک فنجان چای بپردازیم. اما انبوهی از زباله هایی که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود، این ارزو را از ما دور می کند. کیسه های زباله ای که بدون هیچ اهمیتی به اطراف خیابان ها می اندازیم، ما را از داشتن محیط زیستی پاکیزه محروم کرده است.

رها کردن زباله ها در محیط زیست نه تنها منجر به پیدایش و تکثیر پشه ها و باکتری ها و میکروب ها می شود، بلکه آلودگی خاک را نیز به همراه دارد. اگر به فکر نجات محیط زندگیتان هستید، بهتر است محیط بیرون از خانه تان را هم همچون محیط خانه تان تمیز نگه دارید.

این حس که کل محیط کره زمین را همچون خانه خودمان بدانیم، می تواند تمام حرکت های اشتباه ما را به انجام هر عملی که محیط زیست را به مخاطره می اندازه، دور کند. از طرف دیگر نیز باید هر از گاهی مسئولان جمع آوری زباله به جمع آوری زباله ها بیشتر توجه کنند.

این مطلب رو از دست نده   گیاه زنجبیل

ممنوعیت استفاده از پلاستیک در جلوگیری از تخریب اکوسیستم

پلاستیک می تواند به اندازه بمب برای محیط زیست خطرناک و نابودی بخش باشد. برخی از پلاستیک هایی که کلر دار هستند، در اصل بدترین تاثیر ها را بر روی کره زمین خواهند داشت. این پلاستیک ها، مواد شیمیایی زیان برای برای محیط تولید می کنند، که منجر به آسیب جدی به کره زمین شده است.

محیط زیست

محیط زیست

برخی از پلاستیک ها هستند که در بلند مدت تجزیه می شوند، اما به دلیل داشتن گاز متان، منجر به گرم شدن کره زمین خواهند شد. ما می توانیم به راحتی برای پیشگیری از این اتفاق، و برای نجات محیط زیست خود، به جای استفاده از پلاستیک، از کیسه های کنفی، یا روزنامه های قدیمی استفاده کنیم.

حتی می توانیم با استفاده از  بطری های شیشه ای یا کنفی، به جای استفاده از بطری های پلاستیکی، به اکوسیستم خود کمک رسانی نماییم. حتی می توان برای پیشگیری از خطرات بیشتر برای محیط زیست، از یک کیسه چندین مرتبه استفاده نمود. به جای این که هر دفعه از یک کیسه جدید استفاده شود.

جنگل زدایی را متوقف کنید

از بین بردن جنگل به اندازه کافی می تواند کره زمین را به نابودی بکشاند. اما زمانی که استعمارگران بسیاری گیاهان و جنگل های دنیا را به نابودی کشاند، متاسفانه درصد بسیار زیادی از محیط زیست را به نابودی خواهند کشاند.

می توانید شاهد این مسئله باشید که بیش از میلیون ها حیوان نابود می شوند. نسلشان منقرض می شود. حتی ممکن است کشته شوند. بسیاری از افراد با این روش به راحتی قادر هستند، محیط زیست را تا مرز نابودی کشاند. حتی برخی با قطع درختان، منجر می شوند، تا اکسیژن موجود در هوا کاهش یابد.

که همین مسئله نیز مشکلات عدیده خاصی را برای افراد به همراه خواهد داشت. قطع درختان منجر می شود تا خاک فرسایش یابد. لغزش زمین افزایش یابد. زیستگاه طبیعی بسیاری از حیوانات نابود شود. تمامی این مشکلات تنها با یک حرکت اشتباه استعمارگران، محیط زیست را به قهقرا خواهد رساند.

اگر تمامی این آسیب ها را دنبال کنید، می توانید به موجودی به نام انسان برسید. انسان ها خطرناک ترین موجوداتی هستند که بر روی کره زمین زندگی می کنند. زیرا به میزانی که انسان ها محیط زیست را به نابودی می کشانند، هیچ موجود زنده ای چنین معامله ای با دنیا نکرده است.

admin4
بهمن 27, 1398