بهترین روش برای کشت محصولات ارگانیک در خانه

این که باید حتما محصولات ارگانیک در باغچه های مختلف، و با شرایط خاصی پرورش یابند، باور درستی نمی باشد. بسیاری از افراد دوست دارند محصولاتی را در گلدان و در خانه پرورش دهند. می دانیم که پرورش محصولات خوراکی به راحتی در خانه ها و در گلدان میسر است.

مثلا کاشت سبزیجات و برخی از صیفی جات در گلدان به راحتی ممکن است. البته اگر تمامی شرایط پرورش گلخانه ای را برای کشت این محصولات در نظر بگیریم. اما بدون تردید بدست آوردن و تولید محصولات ارگانیک نیاز به برخی روشها و شرایط خاص دارد که باید به انها اشاره نماییم.

بهترین مکان برای پرورش محصولات ارگانیک

میدانیم که همه گیاهان، به خصوص صیفی جات برای رشد و پرورش عالی نیاز به نور مستقیم خورشید دارند. از سوی دیگر خاکی که برای کاشت این محصولات استفاده می شود، باید زهکشی شده باشد. اگر خاکی که برای کشت محصولات خانگی استفاده می کنیم، از مرغوبیت بالایی برخوردار نباشد، بدون شک قادر نخواهد بود به خوبی رطوبت را در خود حفظ کند.

از طرف دیگر برای این که سبزیجات خوش عطر و ارگانیک تولید نمایید، باید بدانید که سایه برای این محصولات ارگانیک اصلا مناسب نیست. زیرا سبزیجات به صورت مستقیم و به میزان حداقل ۴ ساعت در روز، به نور خورشید نیاز دارند.

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد مکان مناسب برای پرورش محصولات ارگانیک به خاطر بسپاریم، در معرض باد نبودن محصول مورد کشت است. اگر از محلی برای کشت محصولات استفاده می کنید، که وزش باد در آن زیاد است، این را بدانید که بیش از ۳۰ درصد رشد محصول کشت شده توسط شما، در این محل از رشد باز می ماند.

برای این کار می توانید تنها چند تکه چوب را همچون تیرکی بر دور گلدان یا محل کشت محصول خود استفاده کنید. این حرکت به میزان قابل توجهی محصولات ارگانیک شما را از خطر تخریب توسط باد در امان نگه خواهد داشت.

به هیچ عنوان به صورت مداوم یک محصول را در فضایی محدود کشت نکنید. زیرا این مسئله منجر می شود که محصول رشد کمی داشته و علف ها هرز و عوامل بیماری زای بیشتری در آن محل رشد کنند.

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

چه محصولاتی ارگانیک به شمار می روند؟

بدون تردید محصولاتی که به عنوان محصولات ارگانیک وارد بازار می شوند، خصوصیات خاصی دارند. این محصولات از ابتدا، توسط مواد گیاهی و بذر های ارگانیک کشت می شوند. پس از آن باید برای استفاده کود های تقویت کننده محصول، به گونه ای استفاده شود که تنوع زیستی، خاک و آب را مورد حفاظت قرار دهد.

این مطلب رو از دست نده   سه راهکار عالی برای محافظت از محیط زیست

اصولا برای پرورش و کاشت محصولات ارگانیک از کودهای آلی که دارای فضولات انسانی هستند استفاده نمی شود. زیرا تمامی این محصولات برای استفاده و تغذیه انسان ها می باشد. اگر از چنین کودهایی استفاده شود، بدون شک می تواند سلامت انسان ها را به خطر اندازد.

البته باید بگوییم برخی از این کود ها توسط سازمان وضع کننده استاندارد، بررسی شده و مورد آزمایش قرار می گیرند. پس از آن می توان از این دسته از کود ها برای پرورش محصولات ارگانیک استفاده نمود. بهتر است به هیچ عنوان از نیترات، و کود هایی که نیتروژن مصنوعی دارند، برای پرورش این محصولات استفاده نکنید.

اگر دسترسی به بذر های ارگانیک نداشتید، می توانید از بذر های رایج برای کشاورزی نیز استفاده کنید. برای این که بتوانید آفات و بیماری های محصولات ارگانیک را از بین ببرید،  می توانید از روش های فیزیکی استفاده کنید. یا برای از بین بردن علف های هرز، از حرارت در کشاورزی ارگانیک بهره مند شوید.

بسیاری از افراد که اقدام به تولید محصولات ارگانیک می نمایند، پیش از استفاده تمامی تجهیزات و ماشین آلات را از آلودگی پاک می کنند. با این کار آلودگی های دیگر زمین ها را به محصولاتی که به صورت ارگانیک تولید می شوند منتقل نمی کنند. تمامی این شرایط برای تولید محصولاتی که ارگانیک هستند لازم و ضروری به شمار می روند.

چگونه می توانیم محصولات ارگانیک را تشخیص دهیم؟

بدون شک برای شما هم این سوال پیش آمده است، که چگونه می توانیم محصولات عای را از ارگانیک تشخیص دهیم؟ مگر بر روی تمامی آنها ارگانیک بودن حک شده است، یا برچسب خاصی دارند؟ باید بگوییم این محصولات از برچسب های خاصی برخوردار هستند.

محصولاتی که دارای برچسب USDA می باشند، به صورت ۱۰۰% ارگانیک هستند. در برخی مواقع نیز این محصولات ممکن است ۹۵% درصد ارگانیک باشند. اما به میزان قابل توجهی می توانید به استفاده از این محصولات ارگانیک اعتماد کنید.

حال باید بدانیم چه محصولاتی این برچسب را بدست می آورند. این نکته را به خاطر داشته باشد، محصولاتی که حداقل ۷۰% مواد تشکیل دهنده آنها ارگانیک می باشند، یا برچسبی دال بر ساخته شده توسط محصولات ارگانیک دارند، قادر به دریافت برچسب USDA نخواهند بود.

تنها محصولاتی را می توانیم به عنوان محصولات ارگانیک به شمار آوریم، که  این برچسب را دریافت نموده باشند. که برای دریافت این برچسب نیز، باید محصول ۹۵ تا ۱۰۰ درصد ارگانیک باشد.

admin4
دی 7, 1398