محصولات ارگانیک؛ پیام اورم سلامتی

بسیاری از ما نام محصولات ارگانیک را بار ها شنیده ایم. حتی هر بار پس از شنیدن این کلمه از خودمان پرسیده ایم که محصولات ارگانیک در اصل چه محصولاتی هستند؟ چه ویژگی هایی دارند؟ و به چه منظوری استفاده می شوند؟ ایا مزایا و فوایدی بیشتر از دیگر محصولات خواهند داشت؟در پاسخ به تمامی این سوالات باید بگوییم بله. محصولاتی که به صورت ارگانیک تولید می شوند، مسلما مزایایی فراتر از دیگر محصولات دارند. همه ما برای زنده ماندن نیاز به آب داریم. حتی گیاهان و میوه ها نیز به این مایع حیاتی نیازمند هستند.

در سالهای گذشته تولید تمامی محصولات به صورت محصولات ارگانیک بود. اما پس از افزایش جمعیت جهان، روش های صنعتی و مصنوعی بیشتر مورد استفاده قرار گرفت. روشهایی که در آنها از انواع مواد شیمیایی و مصنوعی برای کاهش هزینه های تولید استفاده شد.

درست است که کاهش هزینه برای مردم از اهمیت برخوردار است، اما این روش تولید منجر شد تا انسان ها سلامتی خود را به خطر اندازند. پس از آن بیش از پیش به استفاده از محصولات ارگانیک فکر کردند. نه تنها محصولات صنعتی به سلامت انسانها آسیب برساند، بلکه اکوسیستم را نیز دچار تهدید کرد.

همه این مشکلات منجر شد تا انسان ها به مرور زمان به استفاده از محصولات ارگانیک روی آورند. اما حال باید بدانیم چه محصولاتی ارگانیک به شمار می روند؟

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

چه محصولاتی ارگانیک هستند؟

سازمان دارویی آمریکا FDA، محصولات ارگانیک را محصولاتی می داند، که هیچ گونه ماده شیمیایی و یا روش های مصنوعی برای کشت و به عمل آوردن آن استفاده نشده باشد. شاهد هستیم که به میزان باور نکردنی در تولید انواع محصولات، دستکاری ژنتیکی صورت می گیرد.

آمار محصولات ارگانیک به هیچ عنوان دستکاری ژنتیکی نشده و به روش های ارگانیک تولید می شوند. می توانیم به راحتی تمامی محصولات خوراکی از جمله میوه، سبزیجات، لبنیات، عسل، گوشت و دیگر خوراکی ها را با روشی کاملا ارگانیک تولید کنیم.

این گیاه ها نیازی به هیچ مواد شیمیایی نداشته و بدون استفاده از آفت کش ها تولید می شوند. می توانیم برای مقابله با آفت ها از روش های طبیعی و سنتی استفاده کنیم. مثلا از کودهای مجاز برای رشد گیاه استفاده نموده و از نگهدارنده های غیر مجاز دوری کنیم.

اگر محصولات ارگانیک در طبیعت تولید شود، چرخه سلامت به راحتی طی می شود. زمانی که ما اقدام به تولید علوفه دام می کنیم، آن را برای استفاده دام می بریم. اگر این محصول ارگانیک باشد، منجر می شود تا لبنیات بدست آمده از دام نیز ارگانیک و طبیعی باشد.

علاوه بر آن گوشت مصرفی ما نیز طبیعی بوده و به همین راحتی از بیشترین چرخه محصولات ارگانیک برخوردار خواهیم شد. البه تمیز نگه داشتن دام در محیطی باز و مطمئن، بدون این که به ان غذاهای هورمونی یا انتی بیوتیک دهیم، نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی برای رسیدن به یک چرخه مناسب داشته باشد.

این مطلب رو از دست نده   تولید محصولات ارگانیک و بیابان زدایی

فواید استفاده از محصولات ارگانیک

مسلما استفاده از این محصولات می تواند برای انسان فواید بیشماری به دنبال داشته باشد. افرادی که اقدام به استفاده از محصولات ارگانیک می نمایند، می توانند به نسبت دیگر مردم از سلامت بیشتری برخوردار باشند. حتما برای شما هم این اتفاق رخ داده است، که از میوه ای زیبا و خوش رنگ و لعاب استفاده کرده اید، اما در اولین گاز زدن از خوردن آن پشیمان شده اید.

این که یک میوه از طعم خوبی برخوردار نباشد، مسلما نتیجه تولید محصولات ارگانیک نخواهد بود. معمولا محصولاتی که به صورت صنعتی تولید می شوند، سلامت جسم را به خطر می اندازند. زیرا این محصولات علاوه بر این که طعم خوشی ندارند، بی نهایت هم در خود مواد شیمیایی جا داده اند. از این رو مورد پسند هیچ انسانی قرار نمی گیرند.

ویژگی های خاص محصولات تولیدی ارگانیک

محصولات ارگانیک معمولا دارای ویژگیهای خاصی هستند. که می توانیم به برخی از آنها اشاره نماییم.

  • معمولا این مواد غذایی از ارزش بالایی برخوردار هستند. زیرا ویتامین ها و مواد معدنی موجود در انها باقیست. در حالی که اگر این محصولات با مواد شیمیایی ترکیب شوند، مواد مغذی و ویتامین های خود را از دست می دهند.
  • معمولا محصولات ارگانیک تازه هستند و از طعم دلنشین و خوش مزه ای برخوردار هستند.
  • در محصولاتی که به صورت طبیعی تولید می شوند، اثر و جذب آنتی اکسیدان ها بالا بوده و احتمال بروز بیماری های همچون سرطان، ضعف بینایی، و مشکلات قلبی عروقی را در انسان کاهش می دهد.
  • زمانی که از محصولات ارگانیک استفاده می نمایید، به راحتی متوجه مقادیر بالایی اسید چرب می شوید. که برای سلامتی قلب و عروق مفید خواهد بود.
  • این دسته از محصولات هورمون و آنتی بیوتیک نداشته و بدن در برابر آنها مقاومت نمی شود. پس استفاده از محصولاتی که به صورت طبیعی تولید می شوند، قادر هستند سیستم ایمنی بدن را نیز افزایش دهند.

علاوه بر تمامی این مزایا و ویژگی هایی که برای محصولات ارگانیک بیان نمودیم، باید بیان کنیم که استفاده از این محصولات، به میزان زیادی قادر است سلامت زمین را نیز با خود به همراه داشته باشد. زیرا همگی ما در محیط زیست زندگی می کنیم، و در حال طی کردن یک چرخه طبیعی هستیم.

admin4
آذر 26, 1398