تفاوت محصولات ارگانیک با محصولات طبیعی

حتما شما هم با خودتان تصور میکنید که محصولات ارگانیک همان محصولات طبیعی هستند، که در بازار در مورد آنها سخن ها بسیار شنیده اید. اما باید بگوییم این تصور کاملا غلط است. زیرا محصولاتی که به صورت ارگانیک تولید می شوند، با محصولاتی که به صورت طبیعی رشد می نمایند، بسیار متفاوت هستند.

ما قصد داریم در این مقاله برای شما از تفاوت این دو محصول پر طرفدار صحبت کنیم. بگذارید بدانیم اصلا محصولات ارگانیک چه هستند و محصولات طبیعی چه تفاوت هایی می توانند با این محصولاتی که به صورت ارگانیک تولید می شوند، داشته باشند.

محصولات طبیعی چه هستند؟

محصولاتی که به صورت طبیعی تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند، در اصل محصولاتی با کیفیت عالی و طعم خوب هستند. بدون این که در ان ها از موارد شیمیایی مصنوعی استفاده شده باشد. این محصولات بر خلاف محصولات ارگانیک در مناطق اقلیمی و مناسب که دارای شرایط خاص هستند تولید می شوند.

از جمله محصولات طبیعی می توانیم به گیاهان دارویی که به صورت وحشی تولید می شوند اشاره نماییم. برخی از محصولات بسته به شرایط اقلیمی، در شمال ایران، برخی در جنوب، برخی دیگر در شرق و برخی هم در غرب تولید می شوند. این محصولات ارگانیک نیستند بلکه کاملا طبیعی و در محلی مناسب رشد می کنند، که با ان منطبق هستند.

باید بگوییم محصولات طبیعی در اصل دارای قالب استاندارد می باشند که با موقعیت جغرافی آنها منطبق است. این محصولات به صورت فوق العاده ای غیر قابل کنترل می باشند. از این رو بیشتر شرکت های مواد غذایی از آنها سواستفاده می کنند.

مثلا برخی از محصولاتی که به نام محصولات ارگانیک و طبیعی وارد بازار میشوند، به صورت کاملا نامشخص و توسط تولید کنندگان با فراورده های شیمیایی ترکیب شده و تنها برچسب تماما طبیعی را به خود می گیرند.

محصولات ارگانیک چه محصولاتی می باشند؟

این محصولات در اصل به عنوان غذاهای ارگانیک شناخته می شوند. این محصولات که برچسب ارگانیک از وزارت کشاورزی دریافت می کنند، باید دارای ویژگی های خاصی باشند. از جمله این ویژگی ها می توانیم به استفاده نکردن از آفت کش ها و کودهای سنتزی برای پرورش دادن آنها اشاره نماییم.

در اصل محصولات ارگانیک محصولاتی هستند که به هیچ عنوان ارگانیسم های تغییر ژنتیکی در آنها موجود نیست. این محصولات باید از عناصری تشکیل شوند، که خود ارگانیک باشند. محصولاتی که هیچ گونه ماده شیمیایی و روش های مصنوعی در تولید آنها دخیل نباشند، محصول ارگانیک به شمار خواهند رفت.

این مطلب رو از دست نده   چه راهکارهایی برای محافظت از محیط زیست وجود دارد؟

در اصل این محصولات منشا طبیعی دارند، و در زمان تولید آن به صورت کاملا ارگانیک و طبیعی، از هیچ فرایندی که منجر به تغییر ماهیت طبیعی محصولا گردد استفاده نمی شود. همه ما استفاده از محصولات ارگانیک را دوست داریم. زیرا سلامتی ما را تضمین می کند. از این رو همیشه به سراغ این دسته از محصولات می رویم. که از ارگانیک بودن آنها مطمئن شوید.

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

مهمترین تفاوت میان محصولات طبیعی و ارگانیک

تنها تفاوتی که می توانیم میان محصولات طبیعی و ارگانیک به ان اشاره نماییم، این است که محصولات ارگانیک از اولین مرحله به صورت طبیعی رشد می کنند و تا به دست مصرف کننده برسند، هیچ تغییری در آنها ایجاد نمی شود.

در حالی که محصولات طبیعی تمامی مراحل تولیدشان شبیه به محصولات ارگانیک است. شاید بهتر است بگوییم کاملا شبیه است. تنها موردی که این محصولات را از ارگانیک ها مجزا می نماید، استفاده از کودهای شیمیایی برای رشد آنها است.

شاید بهتر است اینگونه بیان نماییم که در اصل محصولات طبیعی در محیط های مختلف و با شرایط اقلیمی تولید می شوند. اما برای رسیدن به محصول بهتر کشاورزان از مواد شیمیایی متعددی در آنها استفاده می کنند. زمانی که شما از بازار اقدام به خرید محصولات طبیعی می نمایید، به راحتی می توانید طعم آنها را از محصولات ارگانیک تشخیص دهید.

گویی این محصولات اصلا طعم و کیفیت خود را حفظ نکرده اند. مثلا میوه هایی همچون هلو، یا پرتغال خریداری می کنید، اما نه مزه هلو و نه مزه واقعی پرتغال را احساس نمی کنید. این محصولا طبیعی است و برچسب طبیعی بر روی آن زده شده است، اما یک دنیا با محصولات ارگانیک فرق دارد.

بسیاری از کشورهای دنیا سالهاست بر استفاده از محصولاتی که به صورت ارگانیک تولید می شوند، تبلیغات ارائه می دهند. نیازی نیست محصولاتی را خریداری نمایید، که دستکاری ژنتیکی شده اند. شاید بسیاری از بیماری هایی که با آنها روبرو می شویم، به دلیل استفاده از همین محصولاتی باشد که به صورت ارگانیک تولید نمی شوند.

تصور کنید وقتی در یک چرخه محصولی ارگانیک نباشد، می تواند بسیاری دیگر از محصولات را نیز با خود درگیر نماید. استفاده از مواد شیمیایی برای تولید علوفه حیوانات، می تواند برای ما گوشت غیر ارگانیک، لبنیات غیر ارگانیک، تخم مرغ غیر ارگانیک، مرغ غیر ارگانیک و … به ارمغان آورد. بدون شک محصولات ارگانیک می توانند سلامتی جسمی انسان را به میزان بالایی افزایش دهند.

admin4
آذر 26, 1398