دمنوش بابونه ارگانیک

دمنوش بابونه ارگانیک سرشار از خواص مفید و از ترکیب بابونه خشک شده با آب جوش تهیه می‌شود. از بابونه در تهیه غذا و همچنین تولید صابون و لوازم بهداشتی و کرم ها و ماسک های پوستی استفاده می‌شود. طبع بابونه گرم و خشک است و در تب سنتی توصیه می‌شود با عسل مصرف شود.

طرز تهیه دمنوش بابونه

برای تهیه دمنوش بابونه 1 تا 2 قاشق چای خوری بابونه خشک شده را در قوری ، فرنچ پرس یا لیوان دمنوش ریخته و با آب جوش منتظر میمانیم تا دم بکشد سپس می توانید کم عسل به آن اضافه کرده و نوش جان کنید.

دمنوش بابونه را با گیاهان معطر و عرقیجات برای خواص بیشتر و عطر و طعم ترکیب می‌کنند که پای این دمنوش پر خواص را به کافی شاپ ها نیز باز شده است در ادامه چند عدد از دمنوش بابونه ارگانیک کافی شاپی را معرفی خواهیم کرد.

دمنوش بابونه و هل

طبع هردوی گیاهان بابونه و هل گرم و خشک است و عطر بی نظیر هل با بابونه این نوشیدنی را بسیار محبوب و خاص کرده است. برای تهیه دمنوش بابونه و هل چند عدد دانه هل را همراه بابونه داخل قوری یا فرنچ پرس بریزید و صبر کنید دم بکشد همچنین می‌توانید از هل آسیاب شده نیز استفاده کنید.

دمنوش بابونه و گلاب

عطر گلاب و دمنوش بابونه ارگانیک به طرز اعجاز انگیزی ترکیبی آرامش بخش است که حتی استشهام کردن آن نیز به انسان حس آرامش می‌دهد. برای تهیه نوشیدنی بابونه گلاب به همان شکل که توضیح داده شد بابونه را دم کنید و سپس کمی گلاب به آن اضافه کنید.

دمنوش بابونه و آویش برای بهبود سرما خوردگی

از بابونه همراه با آویشن و عسل برای بهبود سرفه و سرماخوردگی استفاده می‌شود و این دمنوش در کافی شاپ ها نیز محبوب شده کافی است مقداری بابونه و آویش را دم کنید و سپس مقداری عسل به آن اضافه کنید و تاثیر فوق العاده آن بر کاهش سرفه را مشاهده کنید.

دمنوش بابونه برای چی خوبه

بابونه دارای خواص بسیار زیاد و اعجاز انگیز است. به طوری که از بابونه برای دارو و کرم های پوستی و …نیز استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم

کاهش استرس با بابونه

دمنوش بابونه ارگانیک در کاهش استرس موثر است برای درک بهتر خواص آن یک تا دو فنجان بابونه را دم کرده و روزانه مصرف کنید به خصوص زمانی که استرس دارید.

خواب بهتر با بابونه ارگانیک

دمنوش بابونه خواب آور نیست اما برای کیفیت خواب و خواب بهتر موثر است. برای دیدن تاثیر آن یک فنجان دمنوش ارگانیک بابونه را قبل ار خواب میل کنید.

این مطلب رو از دست نده   ۷ دلیل خوب برای مصرف روغن زیتون

بابونه جوانسازی پوست

علاوه بر خواص برای استعمال خارجی استفاده از دمنوش بابونه ارگانیک به عنوان خوراکی نیز تاثیر به سزای برای جوان سازی پوست به دلیل داشتن آنتی اکسیدان در بهبود اگزما و مشکلات پوستی و جوش و آکنه موثر است. همچنین می‌توانید از دمنوش بهبونه سرد شده به شکل مستقیم بر روی پوست مالش دهید و تاثیر آن را مشاهده کنید.

خواص دمنوش بابونه برای قاعدگی و PMS

این دمنوش در کاهش درد قاعدگی و خواص آن در ضد التهاب و کاهش آثار روانی قاعدگی موثر است. یکی از مسائل مربوط به قاعدگی پریود زودرس و اختلالت PMS است.

بهترین زمان مصرف دمنوش بابونه

بهتر است دمنوش بابونه ارگانیک را به صورت دمی و در آب جوش کمی زمان دهید تا دم بکشد و برای مصرف روزانه از جوشاندن آن پرهیز کنید چرا که کلا جوشانده گیاهان خیلی قوی تر است. و برای تاثیر بهتر، روزانه از دمنوش بابونه ارگانیک استفاده کنید. بهترین زمان مصرف صبح ناشتا است چرا که برای معده خالی نیز مفید است اما در صورت استفاده برای اضطراب یا بی‌خوابی زمانی که استرس دارید و همچنین قبل از خواب می‌توانید از این دمنوش استفاده کنید.

عوارض دمنوش بابونه

با اینکه بابونه سرشار از خواص فوق العاده است اما برای همه می‌تواند مناسب نباشد. در ادامه به برخی مشکلات مصرف بابونه برای افراد خاص و عوارض سوء مصرف بیش اندازه از آن را بیان خواهیم کرد.

احتمال سقط جنین و مشکلات بارداری

مصرف بابونه یا هر ماده خوراکی دیگری در هنگام بارداری باید با مشورت پزشک انجام شود و مصرف بیش از اندازه بابونه در این دوران ممکن است باعث زایمان زودرس و مشکلات برای جنین شود.

ایجاد آلرژی

استفاده از گیاهان در برخی از افراد ممکن است باعث بروز آلرژی شود اگر در ابتدای مصرف بابون دچار علائم عجیبی شدید امکان دارد به این گیاه حساسیت داشته باشید و بهتر است از آن استفاده نکنید.

تهوع

مصرف بیش از دو فنجان بابونه می‌تواند باعث ایجاد تهوع شود پس در مصرف آن افراط نکنید.

تداخل با دارو

بابونه می‌تواند بر داروهای کاهش غاظت خون ، افسردگی و ضد میگرن ها تداخل ایجاد کند پس اگر از این داروها استفاده می‌کنید در مصرف دمنوش ارگانیک بابونه کمی محتاط تر عمل کنید.

فروشگاه محصولات ارگانیک هاب
تیر 4, 1401
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.